Viden, udvikling og samvær
Du får vist kurser fra hele Danmark.Vælg område
Vis underviser

Underviser

Sidsel Sangild
Ledige pladser

Strikkecamp. Hækling i relief

Ved spørgsmål ring til 21 13 01 02

På denne workshop vil vi arbejde med forskellige hæklemønstre hvor der bruges reliefmasker. Lær blandt andet at hækle det populære barkmønster og bladmønster og prøv kræfter med hæklede snoninger.
Undervejs krydres med tips og tricks der gør dit hækleliv meget nemmere og sjovere.
Deltagerforudsætning: Du kan hækle grundmaskerne

Underviser: Sidsel Sangild, designer

Følgende stande findes på Strikkecampen:
Birkedal Pelsfår www.pelsfaar.dk
Bøge Design bogedesign.dk
Dragen Kunst, Lisbeth Degn www.dragenkunst.dk
Else Rasmussen, Keramiker knapper og strikkekrus mm, www.elser.dk
Fru Petersen www.frupetersen.dk
Genesis hjertgenesis.dk
Hjerteværket www.hjertevaerket.dk
Karen Ditte's Garn www.facebook.com/Kvalitetsgarn/
Karen Noe karen-noe.dk
Katrinelund www.lenep-katrinelund.dk
Kludedukkerne /www.facebook.com/Kludedukkerne-Stof-Garn-180302228691250/
Lise Juul Design (Store størrelser)
Magiske Garner www.magiskegarner.dk
Maskerade Garn www.maskeradegarn.dk
TEX-Antik tex-antik.dk
Uld & Co /www.uldogco.dk
Vesdesign www.ves-design.dk
Vihard Willumsen vithard.dk
White Nile Cotton, Birgit Bonnichsen hwww.whitenile.dk
Önling garn oenling.com

Mere om dette kursus

Priser og tilmelding


Kursusinformation

Start: 10-06-2018, kl. 09:00

Ugedag Søndag
Holdnr21509
Adresse Storebælt Camping Center
Storebæltsvej 85
4220 Korsør
LokalePavillon 1
Holdtimer4
Antal mødegange1
AfdelingAOF Sydvest Sjælland

Kursusdage

10-06-2018 Søndag 09:00  -  12:00

Faktaoplysning

Betalingsbetingelser


Tilføj til min kalender

Her har du mulighed for at føje dette arrangement til din kalender, f.eks. for at reservere datoen, også selv om du ikke har tilmeldt dig: Tryk på "tilføj til min kalender" Tryk på "åben knap" Lykkes det ikke, så tryk "gem" i stedet for "åbn" og importer fra din kalender.